Den matek ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023 Provozní doba během prázdnin Provozní doba během prázdnin ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023 Provozní doba během prázdnin ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023 ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023 Provozní doba během prázdnin ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023 Provozní doba během prázdnin ZŠ a MŠ Horní Moštěnice Provozní doba během prázdnin Seznam pomůcek na školní rok 2022/2023

Září
1. - začátek 1. pololetí
7. - exkurze V.A a V.B do Muzea J.A.Komenského v Přerově - ZŠ
8. - Olympijský běh
10. - Projektový den Bitva u Tovačova 1866 - IX:A ZŠ
14. - Focení prvňáčků - ZŠ
14. - Třídní schůzky od 16:00 - 17:00, kromě třídy VII.A
15. - Podzimní závody - Sovičky a Veverky ŠD
18. - Vystoupení předškoláků na výstavě Ovoce a zelenina v KD v 15:00 - MŠ
20. - Výstava Ovoce a zelenina - 1. st. ZŠ
21. - Třídní schůzky VII.A v 17:00, on-line pře Microsoft Teams
20.- 24. Podzimní sklizeň - Jablkový týden - Smajlíci ŠD
27. Projektový den Evropský den jazyků pro 3. - 9. třídy ZŠ
29. Kytičkový den
29. Socializační program pro 1. - 3. třídy - Vyškov
30. Den sovího hraní - Sovičky ŠD
30. Kytičkový den pro 1.-3. řídu
Říjen
5. - Draví ptáci - ZŠ a MŠ
5. - Soutěž v přespolním běhu pro 2. st. ZŠ
6. Kouzlení s klaunem - MŠ
6. Hraní - Poznáváme společně MŠ (akce pro děti a rodiče, které naši MŠ nenavštěvují a chtěli by ji poznat)
8. Depistáž u předškolních dětí - Koťata MŠ
8. Screening zraku předškolních dětí - Koťata MŠ
11. - 15. Sběr starého papíru - ZŠ i MŠ
12. Pedagogická porada MŠ
13. Plody podzimu - Sovičky ŠD
15. Drakiáda v ŠD
20. Podzimní stezka přírodou - Veverky a Smajlíci ŠD
20. Hraní v knihovně - Sovičky ŠD
25. Socializační program IV.A, IV.B a VI.A - Vítkovice Ostrava
26. Dlabání dýní s rodiči - MŠ
27. - 29. - Podzimní prázdniny
Listopad
2. - Pythagoriáda pro 2. st. ZŠ
2. - Halloween - ŠD
1. -5. - Strašidelná školka - MŠ
9. - Pedagogická porada v MŠ
9. - Klasifikační pedagogická porada za 1. čtvrtletí
9. - Konzultace s vyučujícími od 18:00 - distančně
11. Socializační program pro VI.B, VII.A a VIII.A v Brně
11. Princezna ze mlejna - divadelní představení ve Zlíně pro 1. - 3. třídy
11. Svatý Martin - Sovičky ŠD
15. Barevný podzim v knihovně - Smajíci ŠD
16. Scholaris - IX.A ZŠ
22. Podzimní deskohraní v knihovně - Veverky ŠD
22. Turnaj ve florbale - hoši 2. st. ZŠ
23. Exkurze v Muzeu J. A. Komenského v Přerově pro 6.třídy
23. Naší přírodou - základní kolo přírodovědné soutěže - 2. st. ZŠ
24. Advent se blíží - Sovičky ŠD
30. Znáte, děti, papoušky? - ekologicko-chovatelský program pro Koťata MŠ
Prosinec
15. Ježíšek u Smajlíků
15. Vánoce přicházejí k Sovičkám
20. Vánoční nadělování u Veverek
21 - 22. Ředitelské volno
23. Začátek vánočních prázdnin
Leden
2. Konec vánočních prázdnin
6. Tři králové - Veverky ŠD
7. Pedagogická porada v MŠ
11. Třídní schůzky od 16:00 do 17:00
12. Turnaj v pexesu - Sovičky ŠD
13. Olympiáda v AJ - školní kolo pro 2. st.
24. a 27. - Školní kolo Olympiáda v ČJ
24. - 28. Zimní olympiáda v MŠ
24. - 28. Barevný týden - školní parlament
25. Klasifikační pedagogická rada za 1.pololetí
26. Z pohádky do pohádky - Sovičky a Veverky ŠD
26. Zeměpisná olympiáda - školní kolo
28. - Školní kolo Olympiády v Dějepise
31. Konec 1. pololetí
Únor
1. Začátek 2. pololetí
1. Pexesový turnaj - Smajlíci ŠD
4. Pololetní prázdniny
6. - 10. Lyžařský a snowboardový zájezd
10. Zimní miniolympiáda - Veverky a Sovičky ŠD
14. Valentýn - Den v růžové a červené - školní parlament
18. Karneval v ŠD
22. Školní zralost dítěte - beseda s psycholožkou - Koťata MŠ
22. Zimní olympiáda - Smajlíci ŠD
21.-25. Karneval v MŠ
23. Okresní kolo Zeměpisné olympiády
28. Předškoláci v 1. třídě poprvé
Březen
1. Předškoláci v 1. třídě podruhé
2. Zeměpisná přednáška o Střední Americe pro 6. a 7. třídy ZŠ
2. Zeměpisná přednáška Tam na Východě - pro 8. a 9. třídu ZŠ
2. Papoušci v MŠ
4. Okresní kolo Olympiády v AJ - I. kategorie
4. Vítání občánků - vystoupení žáků III.A
8. Loutkové divadlo v ŠD
9. Březen - měsíc knihy - návštěva knihovny Smajlíci ŠD
9. - Okresní kolo Olympiády v AJ - II. kategorie
11. Preventivní program pro VII.A
14.-20. Jarní prázdniny
21. Z pohádky do pohádky - návštěva knihovny - Veverky ŠD
21. Klokan - matematické soutěž pro ZŠ
22. Okresní kolo Dějepisné olympiády
21. - 25. Vítání jara - MŠ
22. Školákem na zkoušku - akce pro předškoláky a jejich rodiče
22. Den svatého Patrika
23. "6. třída nanečisto" - akce pro budoucí šesťáky ze spádové oblasti
23. Den otevřených dveří 13:00 - 16:00
24. Jarní dílničky s rodiči - Sluníčka MŠ
28. Den učitelů naruby - akce školního parlamentu
29. Finále soutěže Naší přírodou - 2. st. ZŠ
30. Vynášení Morany - Sovičky ŠD
30. Neposlušný Matýsek - divadlo v MŠ
Duben
1. Noc s Andersenem - večer ve ŠD
1. Den bláznivých ponožek - Školní parlament
5. Zápis do 1. ročníku
5. Jak Karlík zachránil babičku - divadlo v MŠ
5. Pedagogická porada v MŠ
12. Jaro s úkoly u Berušek s rodiči v 16.00 h. - MŠ
9. - 13. Velikonoce v MŠ - dopolední akce tříd MŠ
12. Klasifikační pedagogická rada za 3.čtvrtletí
12. - Konzultace s vyučujícími 16:00 do 17:00
13. Velikonoce u Koťátek s rodiči v 16.00 h. – MŠ
14.-18. Velikonoční prázdniny
19. Dodatečný zápis do 1. třdy
20. Soví Den Země – ŠD
21. Exkurze do Muzea J. A. Komenského v Přerově – 4. třídy ZŠ
21. Jarní stezka přírodou – Smajlíci a Veverky ŠD
22. Den Země
25. - 29. Sběr starého papíru
25. Dopraváček – dopravní výchova u Soviček v ŠD
28. McDonald´s Cup
28. Den otevřených dveří v MŠ pro veřejnost, 15.00 – 16.00 h.
28. Rej čarodějnic – ŠD
28. Turnaj v barevném minivolejbale - 1.st. ZŠ
29. Dopravní soutěž mladých cyklistů - ZŠ
Květen
2. Atletický trojboj Hranice - 4. a 5. třídy ZŠ
3. Den matek u Koťat s rodiči v 16:00 - MŠ
4. Den matek u Berušek s rodiči v 16:00 - MŠ
5. Den matek - vystoupení všech tříd ZŠ v 16:00 v Kulturním domě nejen pro maminky
10. Zápis do MŠ
2. - 13. Zápis do MŠ- elektronicky
8.-13. Zájezd do Francie a Velké Británie - 2.st. ZŠ
9.-13. Rodina - svátek maminky - MŠ
9.-13. Školka v přírodě - MŠ
12. Čtyřlístek - divadlo pro 4. a 5. třídu ZŠ, Zlín
12. Sportovní olympiáda u Soviček a Veverek - ŠD
16. Kytičkový den - školní parlament ZŠ
18. Baskerville: Záhada Sherlocka Holmese - divadelní představení pro 7. – 9. třídy ZŠ
18. Školákem na zkoušku - akce pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče
18. Školní výlet Berušek do Kroměříže - MŠ
24. Třídní schůzky ZŠ
26. Poznáváme přírodu - ŠD
Červen
1. Den dětí - ŠD i MŠ
3. Návštěva hasičské zbrojnice - Koťata a Berušky MŠ
6. Dopravní výchova IV.A a IV.B
7. Pedagogická porada MŠ
8. Dopravní výchova I.A
9. - 10. Školní výlet VIII.A - Rožnov p.R.
10. Exkurze III. A do přírodovědného centra Catrin v Olomouci
10. Výlet VII.B - ZOO Kopeček
10. Školní výlet Berušek do Kroměříže - MŠ
10. Školní výlet Sluníček a Koťat do ZOO Lešná - MŠ
13. Focení tříd MŠ i ZŠ
13. Rozloučení se školním rokem u Koťat v 16:00 - MŠ
14. Koncert skupiny Réva - ZŠ
14. O pohár starosty obce Troubky – florbalový turnaj pro 2.st. ZŠ
15. O pohár starosty obce Troubky – florbalový turnaj pro 1.st. ZŠ
15. Výlet IX.A - Brno
15. Výlet VI.B Teplice n.B.
15. Rozloučení se školním rokem u Berušek v 16:00 - MŠ
16. Rozloučení se školním rokem u Sluníček v 16:00 - MŠ
16. Dopravní výchova II.A a III.A
16. Výlet VIII.B - Olomouc
20. - 21. Školní výlet VI.A - Polička, Litomyšl
21. Zápis do MŠ nebo do 1. třídy pro cizince 15:00
21. Třídní schůzky pro rodiče budoucích prvňáčků
21. Školní výlet I.A, II.A a III. A do Kroměříže
22. Olympijský běh ZŠ
22. No Backpack Day (Den bez aktovek) - školní parlament
22. Pedagogická porada ZŠ
23. - 27. Škola v přírodě pro 4. a 5. třídy
23. Výlet VII.A Praha
29. Pyžamový den
29. Divadelní představení Husiti historické skupiny Pernštejni
30. Konec 2. pololetí
Červenec
1. - začátek letních prázdnin
11. - 15. Přívesnický tábor
Srpen
31. - konec letních prázdnin

Pár foteček z prostředí naší krásné školy

Naše škola

Školství v Horní Moštěnici má velmi dlouhou tradici sahající až před třicetiletou válku.

Školy dlouho střídaly svá umístění i názvy.

Základní škola a Mateřská škola Horní Moštěnice, příspěvková organizace sídlí na adrese Pod Vinohrady 30, Horní Moštěnice od 1. 9. 1964.

V současné době vykonává činnost základní školy, mateřské školy, školní družiny, na základě projektu i činnost Mikrojeslí.

Areál školy se postupně rozrostl z původních tří na současných 6 pavilonů.

Učebny 1. – 3. třídy a dvě oddělení školní družiny jsou umístěny v pavilonu I. stupně, zbývající kmenové učebny a odborné učebny – jazyková, multifunkční, přírodopisu, fyziky, hudební výchovy a ateliér v pavilonu II. stupně. V řídícím pavilonu jsou situovány ředitelna, sekretariát, spisovna, kabinety, sborovna, odborná učebna ICT a dílna. V samostatném pavilonu se nachází školní tělocvična, další oddělení školní družiny a keramická dílna.

Dvě oddělení mateřské školy jsou v pavilonu MŠ I, třetí oddělení mateřské školy a mikrojesle, spolu se závodní restaurací GTH, školní kuchyňkou, 3. oddělením školní družiny a keramickou dílnou v pavilonu posledním.

Všechny objekty jsou pokryty sítí wi – fi, bezbariérovost je zajištěna schodolezem, škola disponuje i bezbariérovým WC.

Kapacita školy je 400 žáků, reálný počet se v posledních letech ustálil na cca 250. MŠ navštěvuje stabilně kolem 70 dětí, v Mikrojeslích jsou umístěny 4 děti.

Organizace zaměstnává zhruba 40 pracovníků, učitelů, vychovatelů, asistentů pedagoga, administrativních a provozních zaměstnanců.

Další činnosti

Více informací o součinnosti naší školy.
školní družina
Více
mateřská škola
Více
školní jídelna
Více