Soutěže 2022 – 2023 – archiv

Nohejbalový turnaj

Nohejbalový turnaj

Ve čtvrtek 22. 6. zorganizoval Nohejbalový klub Přerov turnaj pro žáky základních škol, kterého se zúčastnily i dva naše výběry. Naše družstva dosáhla ve skupinách těchto výsledků: ZŠ Moštěnice A – ZŠ Drahotuše A                             0:2                         ZŠ Za Mlýnem Přerov A                     0:2                         ZŠ Želatovská Přerov  A                     2:0                         TJ Spartak Přerov                               0:2 ZŠ Moštěnice…
Olympijský běh

Olympijský běh

V pátek 23.6. proběhl na naší škole již 8. ročník Olympijského běhu, kdy si žáci připomenuli olympijskou myšlenku a většina s chutí závodníka uběhla kilometrovou trať kolem naší školy. I když podstatné je při této akci se hlavně zúčastnit, přeci jen Vám představíme nejrychlejší borce: 1. stupeň – dívky: 1. Denisa Dobiášová 2. Beáta Grimová…
OVOV – výsledky

OVOV – výsledky

Naše ZŠ je již 10. rokem zapojena do projektu Sazka Olympijský víceboj olympijských vítězů. Letos jsme skončili ve stříbrném pásmu, kdy jsme do projektu zařadili 89% žáků. Je stále těžší splnit se všemi žáky všechny disciplíny, neboť docházka do předmětu tělesné výchovy je zvlášť na 2. stupni vachrlatá. Nicméně jsme rádi, že se to většině…
Výsledky soutěže ve sběru citrusové kůry

Výsledky soutěže ve sběru citrusové kůry

Za školní rok 2022/2023 nasbírali žáci ZŠ a děti z MŠ celkem 122 kg pomerančové a 5,5 kg citronové kůry. Nejlepšími sběrači se stali: 1.GrimováAdrianaVI.B11,741 kg2.SpáčilMarekVII.A10,695 kg3.GörfölMartinV.A7,7 kg4.UlrychŠimonI.A6,19 kg5.LejsekDavidIV.A5,81 kg6.OvčačíkTyronSluníčka4,34 kg
Ústřední kolo Olympiády z německého jazyka

Ústřední kolo Olympiády z německého jazyka

5. 6. nastal ten očekávaný okamžik, kdy žák naší IX. A Dominik Duvač poměřil své síly s ostatními 13 nejlepšími němčináři z celé republiky. Zklamáním bylo, že byla soutěž usppořádána distančním způsobem, tedy z ní neměli žáci nijak velký zážitek. Chyběla cesta, těšení se, tréma, seznamování se, výměna zkušeností při nižších kolech soutěže, vzájemná konverzace v němčině, ba dokonce…
Florbalový turnaj O pohár starosty obce Troubky

Florbalový turnaj O pohár starosty obce Troubky

Ve středu 24. 5. byl florbalový výběr hochů 2. stupně naší školy pozván na již 5. ročník tradičního florbalového turnaje do Troubek. V něm náš výběr prokázal, jak lze ztratit celý turnaj v prvních 3 minutách prvního zápasu. V 90. vteřině zápasu s družstvem Dubu n. M. jsme vedli 3:0, abychom prohráli 3:4. Tím bylo zcela naplněno heslo Chaos,…
Okresní kolo ve vybíjené

Okresní kolo ve vybíjené

 V úterý 16. května se žáci 4. a 5. třídy naší školy zúčastnili okresního kola ve vybíjené na venkovním hřišti ZŠ Svisle v Přerově.  O postup do krajského kola soutěžilo celkem pět družstev. Našimi soupeři byli nejen žáci z přerovských škol, ale i z Hranic. Všechny zápasy byly plné emocí, snahy hrát co nejlépe a…
Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 12. dubna se žáci naší školy zúčastnili Dopravní soutěže mladých cyklistů v Přerově. Naše škola vyslala dvě družstva. V kategorii starších žáků naši školu reprezentovali Vojtěch Tomeček, Vilém Rygal, Eliška Hradilová a Barbora Dosedlová. V kategorii mladších žáků se soutěže zúčastnil Vít Štěpáník, Michal Knapek, Adriana Grimová a Aneta Suchánková. Žáci museli své znalosti dokázat při jízdě…
Okrskové kolo ve vybíjené

Okrskové kolo ve vybíjené

Vybraní žáci čtvrtých a pátých tříd se v úterý 9. května zúčastnili okrskového kola ve vybíjené pro první stupeň základních škol. Turnaj se uskutečnil na venkovním hřišti ZŠ Svisle v Přerově a zúčastnilo se ho 5 základních škol z Přerova a Horní Moštěnice. Žáci se utkali v šesti zápasech. Naše škola měla zastoupení dvou družstev. Družstvo B obsadilo 6.…
Finálové kolo soutěže Naší přírodou

Finálové kolo soutěže Naší přírodou

Dne 11. 4. 2023 se naše žákyně Kateřina Hudečková zúčastnila finálového kola soutěže Naší přírodou pořádanou Střediskem volného času Atlas a Bios v Přerově. Žáci odpovídali na záludné otázky, poznávali živočichy a rostliny v oblasti ekosystém polí, luk a pastvin. Katka se umístila na druhém místě. Odnesla si věcnou cenu a těší se na exkurzi…
McDonald´s Cup – kategorie B

McDonald´s Cup – kategorie B

Ve středu 26. 4. 2023 se žáci 4. a 5. třídy naší školy zúčastnili okresního kola fotbalového turnaje McDonald´s Cup, které se konalo na hřišti Viktorka v Přerově a do kterého se přihlásilo 8 škol. Celá atmosféra tohoto sportovního setkání byla přátelská a všichni zúčastnění prožívali radosti nejen z vítězství, ale i ze hry, což bylo účelem…
Turnaj v barevném minivolejbalu

Turnaj v barevném minivolejbalu

Ve středu 19. dubna jsme se zúčastnili čtvrtého a zároveň posledního turnaje této sezony v barevném minivolejbalu, který uspořádal Volejbalový klub Přerov. Tentokrát se turnaje z HM zúčastnilo celkem 17 družstev složených z chlapců a dívek prvního stupně ZŠ. Devět družstev žlutého a osm družstev oranžového minivolejbalu. I tentokrát se žáci naší školy umístili na předních…
McDonald’s Cup – kategorie A

McDonald’s Cup – kategorie A

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se žáci 1. až 3. třídy naší školy zúčastnili okresního kola fotbalového turnaje McDonald´s Cup, které se konalo na hřišti Viktorka v Přerově. Družstvo ve složení Martin Knapek, Richard Smolka, Šimon Ulrych, Michal Staša, Jáchym Topolčan, Tobiáš Suchánek, Michal Kysučan, Šimon Konečný, Šimon Nevřela, Adam Krbílek, Filip Lukáš a Vít…
Okresní kolo Olympiády v ČJ

Okresní kolo Olympiády v ČJ

V úterý 4. dubna se v Přerově konalo okresní kolo Olympiády v českém jazyce. Naši školu reprezentovali Dominik Duvač z IX. A a Kiara Fiedorová z IX. B. Ani jeden z nich nám ostudu neudělal – Kiara skončila na solidním 21.-23. místě z 38 účastníků, ale Dominikovi utekla o jeden bod zlatá medaile! Tímto mu ještě…
Třetí turnaj v Barevném minivolejbalu

Třetí turnaj v Barevném minivolejbalu

Ve středu 22. března jsme se zúčastnili třetího turnaje v barevném minivolejbalu, který uspořádal Volejbalový klub Přerov. Celý turnaj trval čtyři hodiny a žáci naší školy v něm změřili své síly s ostatními dětmi z přerovských škol a přilehlých obcí. Z naší školy se turnaje účastnilo celkem 19 družstev složených z chlapců a dívek…
Klokan

Klokan

V pátek 17. 3. 2023 se žáci 2. – 9. ročníku naší školy zapojili do mezinárodní soutěže Matematický klokan 2023. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. V kategorii Cvrček se zúčastnilo 40 žáků 2. a 3. ročníku. Nejvíce bodů získal žák II. A Michal Kysučan. V kategorii Klokánek se zúčastnilo 58 žáků 4. a 5. ročníku. Nejvíce bodů získala…
Vítězství v krajském kole Konverzační soutěže v německém jazyce

Vítězství v krajském kole Konverzační soutěže v německém jazyce

Hned následující den po okresním kole se odehrávalo krajské kolo Konverzační soutěže v NJ, tudíž neměl náš reprezentant Dominik Duvač příliš času na přípravu a rozkoukávání se. Soutěž sestávala ze dvou částí. V poslechové části ztratil Dominik jediný bod, v konverzační potom žádný, tudíž výsledkem 99 b ze 100 možných vyhrál svou kategorii II.A. Ač byl jeho…
Okresní kolo v Konverzační soutěži v německém jazyce

Okresní kolo v Konverzační soutěži v německém jazyce

Dne 14. března se ve SVČ Atlas a Bios uskutečnilo okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce, kterého se zúčastnil žák Dominik Duvač ze třídy IX. A. Dominik soutěžil v kategorii II.A (osmé a deváté třídy ZŠ) a svou pečlivostí, snahou a pílí vybojoval úžasné první místo. Gratulujeme.

Okresní kolo Olympiády v AJ – 2. kategorie

V pátek 10. března se zúčastnil okresního kola Konverzační soutěže v anglickém jazyce také náš zástupce kategorie II.A pro 8. a 9. ročníky, Dominik Duvač z IX. A. Konkurence byla veliká a jazyková úroveň soutěžících vysoká. Dominik si vylosoval téma o rodině, ve kterém podal velmi dobrý výkon. O výsledku dle poroty rozhodl poslechový a gramatický test,…
Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Okresního kola Zeměpisné olympiády se 22. 2. zúčastnili čtyři žáci naší školy. Deváťáci Jan Knap a Štěpán Moravec jsou již zkušenými borci, ale šesťáci Max Mrázek a Václav Jemelka si pro tu svou zkušenost teprve šli. Své vědomosti a znalosti si ověřili v práci s atlasem, bez atlasu a praktických znalostech. A nebylo to vůbec…
Bronzová příčka pro Filipa Slavíka v konverzační soutěži v angličtině

Bronzová příčka pro Filipa Slavíka v konverzační soutěži v angličtině

Poslední únorový den vyslala naše ZŠ svého zástupce do Střediska volného času Atlas a Bios, kde se uskutečnilo okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Žáci se utkali v písemné části, složené z poslechu a testu gramatiky a slovní zásoby, i ústní části, ve které si účastníci losovali témata ke konverzaci s odbornou porotou. Našim želízkem v ohni byl vítěz…
Barevný minivolejbal

Barevný minivolejbal

Ve středu 15. února jsme se zúčastnili druhého turnaje v barevném minivolejbalu, který uspořádal Volejbalový klub Přerov. Celý turnaj trval čtyři hodiny a žáci naší školy v něm změřily své síly s ostatními dětmi z přerovských škol a přilehlých obcí. Z naší školy se turnaje účastnilo celkem 19 družstev složených z chlapců a dívek prvního stupně ZŠ. Jedenáct…

Školní kolo Zeměpisné olympiády

Školní kolo Zeměpisné olympiády proběhlo pro nemoc tentokrát na etapy. Zúčastnilo se celkem 14 žáků z 6. a 9. ročníku v kategoriích A a C. Nejlepších výsledků dosáhli šesťáci Max Mrázek a  Václav Jemelka, z deváťáků pak Jan Knap a Dominik Duvač. Držíme palce do okresního kola.
Barevný minivolejbal

Barevný minivolejbal

Dovednosti, které naši žáci trénovali již od září v kroužku volejbalové přípravky pod vedením Lucie Neradilové a Magdalény Ludvové zúročili v úterý 17. ledna během čtyřhodinových zápasů proti ostatním základním školám z Přerova a blízkého okolí. Jednalo se o dvojčlenná družstva žáků prvního stupně složená z děvčat a chlapců, kterých se z naší školy zúčastnilo celkem osmnáct. Osm družstev…
Okresní kolo Dějepisné olympiády

Okresní kolo Dějepisné olympiády

Dne 16.1. 2023 proběhlo okresní kolo Dějepisné olympiády s tématem „Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992“.Olympiády se zúčastnil žák třídy IX.A Dominik Duvač, který se v konkurenci 33 spolubojovníků ze základních škol i víceletých gymnázií umístil na krásném čtvrtém místě. Dominikovi gratulujeme a držíme mu palce, aby se díky svému vysokému bodovému skóre probojoval…
Školní kolo Olympiády v dějepise

Školní kolo Olympiády v dějepise

3.1. se uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády, které se tentokrát soustředilo na období po roce 1948. Pro všechny to bylo těžké téma, protože jej ve škole ještě neprobírali a museli tedy vycházet jen ze svých znalostí získaných od rodičů, prarodičů, z četby, poslechů podcastů. Na druhou stranu měli všichni stejné možnosti. Nejlépe se s tématem…
Vánoční turnaj ve vybíjené

Vánoční turnaj ve vybíjené

Poslední školní den před vánočními prázdninami proběhl na naší škole první Vánoční turnaj ve vybíjené smíšených družstev. Mezi sebou se utkalo 6 týmů složených ze tří děvčat a tří chlapců z různých ročníků napříč 2. stupněm. Turnajová atmosféra byla báječná, nechyběli ani fanoušci, kteří všechny mohutně povzbuzovali. Nasazení hráčů bylo obrovské a byli jsme svědky…
Školní kolo Olympiády v ČJ

Školní kolo Olympiády v ČJ

V pátek 9. prosince se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 14 žáků a žákyň z osmých a devátých tříd; osmáci hlavně proto, aby si ozkoušeli řešení zapeklitostí naší krásné mateřštiny a mohli nás v příštím roce důstojně reprezentovat na vyšší úrovni. Letos do okresního kola (3.–5. 4. 2023) postupují deváťáci…

Naší přírodou – kvalifikační kolo

Dne 22. 11. 2021 se žáci 2. st. zúčastnili kvalifikačního kola soutěže Naší přírodou pořádanou střediskem volného času Atlas a Bios v Přerově. Soutěžilo se ve čtyřech oborech – ekosystém lesa, ekosystém vody, ekosystém lidských sídlišť a ekosystém polí, luk a pastvin. Každý z žáků soutěžil v jednom vybraném oboru. Žáci odpovídali na nejrůznější otázky…
Olympiáda v anglickém jazyce

Olympiáda v anglickém jazyce

Dne 24. 11. 2022 se konala na naší škole ústní část Olympiády v anglickém jazyce. Soutěže se celkem zúčastnilo 13 žáků druhého stupně. Soutěžící byli rozděleni tradičně podle ročníku, který navštěvují, do dvou kategorií, tedy 6. a 7. ročník do I. kategorie a 8. a 9. ročník do II. kategorie. Letos bylo zvláštností, že se soutěže…

Slavíci z Přerova

9. listopadu se konala pěvecká soutěž Slavíci z Přerova, ve které nás v kategorii mladších žáků reprezentovala Terezie Růžičková ze třídy V. B. Terezka k přípravě na soutěž přistupovala zodpovědně. Jiné pěvecké soutěže se již účastnila, ale na "Slavících" byla poprvé, konkurence byla obrovská. Jsme rádi za získané zkušenosti, nenecháme se odradit, příští rok se…
Soutěž ve sběru starého papíru

Soutěž ve sběru starého papíru

Nejlepší sběrači v kategorii jednotlivců: Vítězná třída V období červen – říjen 2022 děti z MŠ a žáci ze ZŠ nasbírali skoro 14 000 kg starého papíru, čímž přispěli jednak k třídění odpadu a jednak určitým obnosem do svých třídních fondů. Za přípravu balíčků a často i za odvoz do sběrny děkujeme rodičům, prarodičům i ostatním přispěvatelům. 27. říjnem…
Okrskové kolo ve florbalu

Okrskové kolo ve florbalu

Okrskové kolo ve florbalu hochů, obou kategorií (6 + 7. třída a 8 + 9. třída) bylo sehráno 10. a 11. 11. 2022 v bývalé malé tenisové hale, nyní hale Startu Přerov. Kategorie III: ZŠ Želatovská Přerov – ZŠ Horní Moštěnice                                                                    10 : 1 Hráči hokejové školy po zásluze ztrestali naši mimořádně naivní hru.…
Závod O pohár ředitele školy

Závod O pohár ředitele školy

Tradiční podzimní běžecký závod pro všechny žáky 2. stupně ZŠ byl letos, vzhledem k nepříznivému počasí, roztažen téměř do měsíce půl. Trať dlouhou cca 1 000 m, v rámci hodin tělesné výchovy, absolvovalo z 54 dívek jen 39, chlapeckých závodníků pak bylo 72. Sumarizace výsledků pak přinesla tyto celkové výsledky: Soutěž dívek: 1. Koritarová Michaela          4 : 46 2.…

Pythagoriáda

V pátek 21. 10. 2022  se na naší škole konalo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda 2022. Této soutěže se zúčastnilo 33 žáků z 6., 7., 8. a 9. ročníku. V kategorii 6. ročník se zúčastnilo 13 žáků. V kategorii 7. ročník se zúčastnilo 10 žáků. V kategorii 8. ročník se zúčastnili 2 žáci. V kategorii 9. ročník se zúčastnilo 8…
Závod v Přespolním běhu ve Všechovicích

Závod v Přespolním běhu ve Všechovicích

Okresní kolo závodu v přespolním běhu proběhlo za nepěkného počasí 7. 10. 2022 a již tradičně ve sportovním areálu Pustevník ve Všechovicích. V letošním roce naše škola obsadila pouze dvě kategorie – mladší žákyně a starší žáky. S těžkými podmínkami se lépe vyrovnalo prvně jmenované družstvo, které se umístilo ve středu startovního pole, na 7. místě. V tomto…