Závod v přespolním běhu

Akce proběhla, již tradičně, 27. 9. 2023 ve sportovním areálu Pustevník v obci Všechovice. Škola obsadila všechny kategorie, přičemž jako nominační sloužily časy, kterých žáci dosáhli v rámci závodu O pohár ředitele ZŠ. Závod proběhl za teplého, slunečného počasí na tratích 2 200 až 2 800 m. Výsledky letošního ročníku byly poněkud netradiční, poněvadž lépe skončila obě družstva chlapců, identickým umístěním – 8. místem ze 13 účastníků. Dívkám se letos tolik nedařilo, ml. dívky obsadily 9., starší až 11. místo. Nejlepšího individuálního výkonu dosáhla Michaela Koritárová, která byla pátá z 57 závodnic, Štěpán Němeček doběhl jako devátý ze 72 startujících. Ve světle těchto výkonů hodnotíme naši účast jako spíše úspěšnou.