Španělští žáci z Cadizu na návštěvě v Horní Moštěnici

Španělští žáci z Cadizu na návštěvě v Horní Moštěnici

Naše putování s Erasmem+ dospělo do fáze, kdy jsme se poprvé stali hostiteli studentů ze zahraničí. V březnu jsme po dobu jednoho pracovního týdne hostili 5 dětí a 3 pedagogy z partnerské školy v Cádizu. Přípravy byly náročné zvláště proto, že jsme se na podobnou akci chystali poprvé a naším záměrem bylo jim ukázat to nejen nejlepší co máme u nás ve škole, ale také to jedinečné, co u nich, ve sluncem zalitém Cádizu nemají. Chtěli jsme jejich návštěvu propojit s tématem a cílem našeho projektu, kterým je mimo jiné mezikulturní výměna zkušeností, seznámení se s tradicemi, zvyky a svátky dané země. Mobilitu Španělů jsme proto naplánovali na období těsně před Velikonocemi, abychom jim ukázali, jak tento tradiční svátek slavíme u nás. Tradiční šmigrust je opravdu překvapil. Místo putování za sněhem jsme zvolili jinou zimní aktivitu – bruslení. Ale co vám budu povídat já…. Přečtěte si sami, jak to viděli naši hlavní aktéři – vybraní žáci naší školy – Bára, Týna, Max, Maty a Matula, kteří se na 5 dní a 5 nocí stali hostiteli a průvodci 4 španělských a děvčat a jednoho chlapce. Neméně zajímavé jsou také postřehy jejich rodičů, na kterých ležela 5tidenní zodpovědnost a péče a o naprosto cizí děti, které nemluví česky. Jim patří velký dík a poklona, protože to zvládli skvěle a jejich postřehy třeba inspirují ostatní rodiče pro příště. Je to celkem příjemné čtení, ale uvařte si k tomu kafe, měli nám hodně co říct😊

A jak viděli návštěvu ze Španělska naši žáci a jejich rodiny?

Přispěvky Erasmáků jsou prosty jakékoli (gramatické či stylistické) úpravy.