Soutěž EUROREBUS

Soutěž EUROREBUS

Na základě výsledků dlouhodobé části 29. ročníku soutěže EUROREBUS se třída VI.A kvalifikovala do krajského kola (spíše mezikrajského – soutěžní týmy byly ze tří krajů: Olomouckého, Jihomoravského a Moravskoslezského). Body sbírala celá třída, ale reprezentoval nás tříčlenný tým, tvořený Martinem Görfölem, Simonou Kyrychovou a Šimonem Burešem s náhradnicí Eliškou Perníčkovou. Ani těžký test kombinující znalosti ze zeměpisu, fyziky, matematiky a přírodopisu naše „eurohvězdy“ nijak zvlášť nezaskočil a v těžké konkurenci většinou starších gymnazistů (kategorie je společná pro 6. a 7. třídy a primy a sekundy osmiletých gymnázií) se umístili na krásném 10. místě z 23 týmů, které se kvalifikovaly do tohoto kola. Na postup do celostátního finále v Praze to sice nestačilo, ale získané zkušenosti a sebevědomí určitě mohou našim šesťákům pomoci v příštím roce, kdy budou stále ve stejné kategorii. Blahopřejeme k velkému úspěchu a držíme palce do dalšího soutěžení.