Den kosmonautiky ve II. B

Den kosmonautiky ve II. B

12. dubna se slaví Mezinárodní den kosmonautiky, který připomíná první pilotovaný let do vesmíru, který uskutečnil v roce 1961 Jurij Gagarin. Žáci II. B si v tento den připomněli významné mezníky v oblasti kosmonautiky v dějinách lidstva. Dozvěděli se, že první byla ve vesmíru fenka Lajka. Která žena se dostala první do vesmíru a že v roce 1982 byl ve vesmíru jediný český kosmonaut Vladimír Remek. Zároveň získali informace o prvním letu člověka na Měsíc a N. Armstrongovi. Dozvěděli se a vyzkoušeli si, jak náročný je výcvik astronautů a jakou potřebnou kvalifikaci pro řízení kosmické lodi je potřeba a co obnáší pobyt ve vesmíru. Poté v rámci výtvarné výchovy malovali ve dvojicích na velký formát let na Měsíc.

Žáci si tento projektový den moc užili, dověděli se spoustu zajímavých informací, učili se spolupracovat a vzájemně si pomáhat.