Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Letošní noc byla věnovaná blížícímu se 100. výročí narození Eduarda Petišky. Jako každý rok jsme se sešli v místní knihovně, kde nás mile přivítala paní knihovnice Veronika Pleska. Pan ředitel Libor Kubík se vžil do role Hanse Christiana Andersena a poutavě nás seznámil se „svým životem a dílem“. Jedno jeho dílo slaví letos 180 let, a to pohádka Sněhová královna, kterou nám divadelně ztvárnili starší spolužáci. Poté na děti čekalo několik úkolů. Hledání střípků kouzelného zrcadla, z nichž se dozvěděly zajímavé informace o oslavenci Eduardu Petiškovi, třídění a skládání okvětních lístků s díly pana spisovatele Petišky a Andersena. Starosta obce Vladimír Martínek nám přečetl velmi známou pohádku Jak Krtek ke kalhotkám přišel. Jelikož děti pozorně poslouchaly, dokázaly správně doplnit další úkol, a to všechna zvířátka, která Krtkovi pomáhala udělat kalhotky. Posledním úkolem bylo poskládat obrázky několika Petiškových děl. Za šikovnost a hezké chování v knihovně si děti zasloužily sladkou odměnu. Po návratu do školy nás čekala večeře, za kterou děkujeme školní jídelně. Po večeři se všechny děti nachystaly do svých pelíšků a paní ekonomka Hana Slabá jim přečetla příběh z knihy Pohádkový dědeček. Dlouhý den jsme ukončili filmovou pohádkou Sněhová královna a popřáli si krásnou dobrou noc plnou pohádkových snů. Ranní vstávání nám zpříjemnil Krteček se svými pohádkami. Nastal čas loučení. Pro vzpomínku na Noc s Andersenem si děti odnesly magnetku s Krtečkem. A za rok opět na další noci plné krásných knih….

Děkuji všem, kteří pomáhali při přípravách, organizaci, zajištění večeře, hostům a skvělým dětským hercům.

Kateřina Kalovská