Okresní kolo Konverzační soutěže v NJ

Okresní kolo Konverzační soutěže v NJ

9. 2. 2024 proběhlo na SVČ Atlas a Bios okresní kolo Konverzační soutěže v německém jazyce. V I. kategorii žáků sedmých tříd, nepříliš obsazované, neboť jde o naprosté začátečníky, se zúčastnila Barbora Dosedlová ze VII.B a podle hesla Veni, vidi, vici si došla pro zlatou medaili. Bára je svědomitá žákyně, která se němčině věnovala už před zahájením výuky NJ v 7. třídě a mohla tak své soupeře roznést na kopytech. Škoda, že se z její kategorie nepostupuje do krajského kola.

V II. kategorii naši školu reprezentoval Matyáš Zajíc, žák IX.B, který se připravoval taktéž ve svém volném čase, ale v houstnoucí konkurenci vyšších ročníků se už na stupně vítězů neprobojoval. Ale i tak mu děkujeme za odvahu a snahu se utkat v oboru, který není jednoduchý. Třeba tuto zkušenost zúročí na střední škole.