Olympiáda ve finanční gramotnosti

Olympiáda ve finanční gramotnosti

V první polovině prosince proběhlo na 2. stupni ZŠ Horní Moštěnice školní kolo Olympiády finanční gramotnosti. Soutěžící prokázali velmi dobrou orientaci v problematice a vypořádali se jak s teoretickými otázkami o vkladech, úvěrech, úrocích, pojištění a dalších pojmech finanční matematiky, tak i s příklady z praktického života. Školní kolo bylo společné pro všechny ročníky 2. stupně, proto vzhledem ke znalosti počítání s procenty obsadili přední místa deváťáci a osmáci, ale i šesťáci našli spoustu správných odpovědí a získali zkušenosti do dalších ročníků. Nejlépe si se všemi úkoly poradili:

Na 3. místě Antonín Tomeček z IX.B se ziskem 18 bodů z 20 možných, na 2. místě Matyáš Bezslezina z IX.A s 19 body a se stejným počtem bodů, ale kratším časem zvítězil Marek Holub z VIII.B. Tito tři žáci také jako školní tým postupují do okresního kola, které se bude konat v průběhu ledna. Blahopřejeme nejen vítězům, ale i všem zúčastněným a budeme držet palce k úspěchu v dalším průběhu.