Finále Olymiády mediální gramotnosti

Finále Olymiády mediální gramotnosti

1.12. se v budově pražské Nové radnice konalo finálové celostátní kolo OMG – Olympiády mediální gramotnosti. V kategorii pro 2. stupeň ZŠ se v konkurenci více než 11 tisíc účastníků probojovala do finálové padesátky z 25. místa Kristýna Mirgová z IX.A. Vzhledem k tomu, že oblast komunikace, médií, práce s informacemi i dezinformacemi je jejím koníčkem a chtěla by se této problematice věnovat i v dalším studiu, prokázala mnohem hlubší znalosti, než vyžaduje náš předmět Komunikační technologie. Všichni soutěžící absolvovali náročný hodinový test v zasedací síni radnice. Po napjatém čekání na výsledky došlo k vyhlášení vítězů. Umístění „na bedně“ sice nevyšlo, ale i tak je účast v celostátním finále obrovským úspěchem Kristýny a také užitečnou zkušeností. Nejen díky nabytým znalostem při přípravě na test, ale i absolvováním workshopu Sociální sítě a algoritmy po skončení soutěže.

Kristýně blahopřejeme a držíme palce, aby svoje zkušenosti zúročila i v přijímacím řízení včetně talentových zkoušek a koníček se jí tak stal předmětem studia a životní náplní. Děkujeme za úspěšnou reprezentaci celé školy.