Bramborový den

Bramborový den

Ve středu 18. října nás po celý den ve školní družině u Soviček provázely brambory, dříve – “chléb chudých”. Děti se dozvěděly, že k nám se do Evropy dostaly z Ameriky a nesloužily k jídlu, ale původně jako okrasné květiny. K jídlu se začaly používat v naší zemi až v 18. století, kdy k nám byly dovezeny z Braniborska – a právě to jim dalo český název – BRAMBORY. Také se děti pokoušely házet bramborami do koše, skákaly v pytli a splnily pracovní list s uvolňovacími cviky. Vytvořily si bramborového skřítka a natiskly si krásné obrázky z bramborových razítek. Poté děti čekalo ochutnávání různých pokrmů z brambor. Začaly šiškami s mákem, poté vyzkoušely brambory ve slupce, které jim moc chutnaly, nechyběly ani hranolky pečené v troubě a závěr patřil oblíbeným, i když ne příliš zdravým brambůrkům, ale za spoustu splněné práce a úkolů to byla zasloužená odměna.