Výlet VIII.B na Macochu

Výlet VIII.B na Macochu

Poslední školní týden, v úterý 27. 6. 2023, vyrazili žáci VIII.B na jednodenní výlet do Moravského krasu. Kolem 10. hodiny jsme přijeli mikrobusem do Skalního mlýna, kde jsme si vyzvedli na recepci hotelu naše jízdenky a vstupenky. Silničním vláčkem jsme se přesunuli k Punkevním jeskyním. Zde jsme vstoupili do jeskyní a absolvovali prohlídku spojenou s plavbou po podzemní říčce Punkvě. Obdivovali jsme krásy podzemního království plné nejrozmanitějších zákoutí a jezírek. Poté, co jsme vystoupili z lodiček, vyjeli jsme lanovou dráhou k propasti Macocha. Po prohlídce jsme poobědvali v Chatě Macocha, nakoupili suvenýry a lanovkou jsme sjeli na parkoviště ve Skalním mlýně u Kateřinské jeskyně. Výlet se nám vydařil a odnesli jsme si hezké zážitky.