VII.B v Brně

VII.B v Brně

Předposlední červnovou středu vyrazili sedmáci z béčka do Brna. Hned po příjezdu na nás dýchla atmosféra velkoměsta – mraveniště lidí na nádraží, hustý provoz,…… Proto jsme se hned „uklidili“ pod Petrov, abychom si vychutnali snídani/svačinu ve stínu stromů Denisových sadů a kochali se výhledy na jihomoravskou metropoli. Předtím se ovšem někteří osvěžili na vodních schodech. Z věže katedrály sv. Petra a Pavla byl rovněž úžasný výhled. Pod zvonem jsme si počkali, až odbije čtvrt, všichni se ale tak lekli, že z plánované nahrávky nebylo nic. Prošli jsme nejstarším tržištěm Brna (mimochodem, věděli jste, že zde býval i pranýř a klec pro zločince), a kolem Staré radnice a brněnského draka pokračovali dál na hrad Špilberk. Na Kraví hoře na nás čekala Planetární stezka v sousedství Planetária. Ač to po ránu moc nevypadalo, celý den svítilo ☼ a teplota se vyšplhala přes 30o C. Na zpáteční cestě jsme proto uvítali návštěvu podzemního Labyrintu pod „Zelňákem“ a příjemně se ve sklepení zchladili. Pak už nás čekala jen cesta na nádraží a domů.