Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

V pátek 31. 3. proběhl na naší škole 11. ročník Noci s Andersenem. Letošními oslavenci byli Ferda Mravenec, který slaví 90 let, a Mickey Mouse s výročím 95 let.  Všichni účastníci jsme se sešli v Disney oblečení, protože Disney studio bylo založeno před 100 lety. V místní knihovně děti pozorně poslouchaly úryvky z pohádek Hanse Christiana Andersena. Jako každý rok nás navštívil pan starosta, který četl z knihy Ferda Mravenec. Soutěžilo se, skládalo a luštilo. Knihovna byla hezky vyzdobená panely s obrázky Ferdy, Mickeyho a dalších Disney postaviček. Nakonec všichni dostali při odchodu z knihovny zaslouženou sladkou odměnu ve tvaru Ferdy Mravence, za což moc děkujeme paní knihovnici Veronice Plesce. Za večeři, kterou jsme dostali od školní jídelny a zbyla nám i na snídani, také děkujeme. Před spaním nás navštívila bývalá paní knihovnice Hana Slabá, která nám přečetla krásnou a poučnou pohádku Ošklivé káčátko, která byla napsána před 180 lety. Nakonec děti zhlédly příběhy Ferdy Mravence, Mickey Mouse a Disney pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Všichni jsme si večerní a noční dobrodružství užili a těšíme se zase za rok. A ještě jednou děkuji všem organizátorům, sponzorům, hostům a účastníkům za příjemnou atmosféru.

Další informace a fotky najdete na odkazu: https:// knihovna.hornimostenice.cz/fotogalerie/noc-s-andersenem-2023

Doporučujeme všem, kteří rádi čtou, aby navštívili webové stránky místní knihovny, neboť zde naleznete zajímavé novinky i probíhající akce.