Divadelní představení Broučci

Divadelní představení Broučci

Dne 13. 4. 2023 navštívily dětí 1.-3. ročníku divadelní představení Broučci. Děti se seznámily s Broučky na stráni pod jalovcem, kde stály jejich tři chaloupky z třísek a špendličí. Protože hlavním posláním broučků je lidem v noci svítit, těšil se malý Brouček na svatojánskou noc, kdy dostal svou lucerničku a vydal se s Tatínkem a Kmotříčkem na svůj první let. Brouček se musel učit, jak se vyhnout nebezpečí, jak dobře vykonávat svou službu a taky poslouchat a dělat Mamince a Tatínkovi radost. Děti viděly, jak to chodí ve světě jiném než lidském, ve světě, kde se vstává se západem slunce a chodí spát za svítání. A připomněly si, že poslouchat se musí všude. Děti se zaujetím pozorovaly známý pohádkový příběh od Jana Karafiáta obohacený krásnými kulisami. Je také na místě vyzdvihnout slušné chování dětí z naší školy během představení v porovnání s ostatními školami.