Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Okresního kola Zeměpisné olympiády se 22. 2. zúčastnili čtyři žáci naší školy. Deváťáci Jan Knap a Štěpán Moravec jsou již zkušenými borci, ale šesťáci Max Mrázek a Václav Jemelka si pro tu svou zkušenost teprve šli. Své vědomosti a znalosti si ověřili v práci s atlasem, bez atlasu a praktických znalostech. A nebylo to vůbec snadné, což ostatně sami soutěžící potvrdili. Na přední příčky nedosáhli, ale rozhodně se není za co stydět. Je třeba ocenit snahu, zájem a v neposlední řadě i odvahu změřit své “síly” s ostatními vrstevníky v této náročné soutěži. Celkově se deváťáci umístili na 19. a 20 místě, chlapci ze šestky pak na 20. a 27. místě. Všem děkujeme na reprezentaci školy, Honzovi a Štěpánovi přejeme minimálně stejné zeměpisné úspěchy v dalším studiu a Maxovi s Vaškem přejeme, aby letošní ročník Zeměpisné olympiády byl pro ně motivací i v příštích letech.