Projektový den Zdravé zuby na 1. s.t ZŠ

Projektový den Zdravé zuby na 1. s.t ZŠ

Celé páteční dopoledne věnovali žáci 1. stupně ZŠ pozornost prevenci zubního kazu a zubní hygieně. Znovu jsme si připomněli, jak je důležité se starat o svůj chrup. Téma „Zuby“ se nám pak promítlo do všech vyučovacích předmětů tohoto dne. O odborný výklad a proškolení se nám postaraly studentky stomatologie LF v Olomouci, které dětem vysvětlily, z čeho se zub skládá, co zubům škodí a co jim prospívá, jak se tvoří zubní kaz a jak mu předcházet. Společně si pak prakticky ukázali a vyzkoušeli, jak se správně čistí zuby a poradily jim i s výběrem kartáčku. Ve svých hodinách jsme využili také interaktivní program společnosti dm „Veselé zoubky“, kde jsme si zopakovali a upevnili své znalosti o zubním zdraví a vyplnili si pracovní listy s tímto tématem. Tato společnost též obdarovala žáky 1. tříd preventivními balíčky s produkty zubní hygieny. Toto téma pak žáci zpracovali nejen výtvarně, ale také upekli jako pochoutku vykrajované zuby z těsta; v informatice zase žáci zuby programovali. Cílem tohoto projektu je vypěstovat u dětí kladný vztah k zubnímu zdraví a vést je k pravidelným preventivním prohlídkám u stomatologa.