Bronzová příčka pro Filipa Slavíka v konverzační soutěži v angličtině

Bronzová příčka pro Filipa Slavíka v konverzační soutěži v angličtině

Poslední únorový den vyslala naše ZŠ svého zástupce do Střediska volného času Atlas a Bios, kde se uskutečnilo okresní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Žáci se utkali v písemné části, složené z poslechu a testu gramatiky a slovní zásoby, i ústní části, ve které si účastníci losovali témata ke konverzaci s odbornou porotou. Našim želízkem v ohni byl vítěz školního kola v první kategorii, žák třídy VI.B Filip Slavík. Vylosoval si pro chlapce poměrně náročné téma o oblékání, počasí a ročních obdobích. Utkal se se 13 dalšími výherci ze škol přerovského okresu a obsadil překrásné 3. místo, když zaostal za první slečnou ze sedmého ročníku o pouhé 2 body s celkovou úspěšností 95,9 %. Kategorie I.A je složena z žáků šestých a sedmých ročníků základních škol, tudíž chováme velké naděje pro příští sezónu, když mezi šesťáky Filip letos přemožitele nenalezl. Ze srdce gratulujeme a držíme pěsti také našemu zástupci v kategorii II.A, která proběhne již tento pátek.