Barevný minivolejbal

Barevný minivolejbal

Dovednosti, které naši žáci trénovali již od září v kroužku volejbalové přípravky pod vedením Lucie Neradilové a Magdalény Ludvové zúročili v úterý 17. ledna během čtyřhodinových zápasů proti ostatním základním školám z Přerova a blízkého okolí. Jednalo se o dvojčlenná družstva žáků prvního stupně složená z děvčat a chlapců, kterých se z naší školy zúčastnilo celkem osmnáct. Osm družstev oranžového a deset družstev žlutého minivolejbalu. Jednotlivé barvy určují stupeň pokročilosti a náročnosti každé z variant minivolejbalu. Cílem hry je dostat míč přes síť tak, aby se dotkl země, protihráči se snaží, aby se tak nestalo a to vše dle platných pravidel. Tento turnaj pořádal Volejbalový klub Přerov, se kterým jsme před několika lety navázali vzájemnou spolupráci. Společně se snažíme u dětí rozvíjet práci s míčem, chytat a házet míč, vnímat vymezený prostor, spolupracovat se spoluhráčem a připravit je na budoucí možnost se tomuto sportu věnovat.

Nejvíce se ve žluté kategorii podařilo prorazit Veronice Balcárkové a Michalovi Kysučanovi, kteří se umístili na pátém místě a Tereze Konečné a Ivetě Halašové, které se umístily na osmém místě z 28 družstev. V oranžové kategorii byla úspěšná dvojice Vít Štěpáník a Terezie Růžičková, kteří se umístili na krásném třetím místě a Aneta Zajícová a Gita Galeková, které obsadily desáté místo také z 28 družstev. Všem zúčastněným patří velká pochvala. Těšíme se na další turnaj, který se bude konat 15. února 2023.