Výlet VI.A – Polička, Litomyšl

Výlet VI.A – Polička, Litomyšl

Ve dnech 19.–21. 6. 2022 se třída VI. A vydala vlakem na školní výlet do Poličky. Už samotná cesta vlakem se třemi přestupy byla pro některé žáky zážitkem. Po příjezdu do Poličky jsme se ubytovali v penzionu Na Chalupě. Odpoledne jsme vyrazili na prohlídku historického centra a navštívili jsme rodnou světničku Bohuslava Martinů na věži kostela. Následující den jsme podnikli celodenní výlet do Litomyšle, rodiště Bedřicha Smetany. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nám to úsměv na tváři nezkazilo. Po prohlídce historického centra a zámku jsme zamířili na plovárnu. Večer jsme u penzionu hráli různé pohybové hry. Třetí den jsme celé dopoledne sportovali a po vydatném obědě v poličské restauraci jsme vyrazili vlakem zpět domů.

1. den

 

 

2. a 3. den