Školní výlet VII.A – Praha

Školní výlet VII.A – Praha

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se třída VII. A vypravila na jednodenní výlet do našeho hlavního města Prahy. Naší první zastávkou bylo Národní muzeum, kde jsme zhlédli expozice Okna do pravěku, Zázraky evoluce, Slavní čeští skladatelé, Svět minerálů a Nikdy se nevzdáme! Z Národního muzea jsme pokračovali na Václavské náměstí, kde měli žáci rozchod. Po úspěšném shledání jsme zamířili přes Prašnou bránu na Staroměstské náměstí, kde jsme si prohlédli Pražský orloj, a pokračovali ke Karlovu mostu přes Kampu k Lennonově zdi, kde byl nejen příjemný chládek, ale také možnost udělat si spoustu pěkných fotek. Jelikož nám zbyl čas, rozhodli jsme se podívat na Petřín aspoň zpovzdálí. Cestou na hl. nádraží jsme si prohlédli pomník obětem komunismu a Národní divadlo.  Domů jsme odjížděli pouze s mírným zpožděním a únavou, ale plni zážitků a nových vědomostí.