Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Okresní kolo Zeměpisné olympiády

Ve středu 23. 2. 2022 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Do něj z devíti řešitelů školního kola postoupili dva nejúspěšnější – Honza Knap a Jindra Kundera. Absolvovali celkem tříhodinový maraton různých typů úkolů, vycházejících z teoretických znalostí, ověřovaných testem, ale museli zvládnout také práci s atlasem a sérií praktických cvičení, vyžadujících aplikaci teoretických znalostí. Vzhledem k termínům jarních prázdnin byl pro některé školy umožněn ještě náhradní termín na začátku března, proto jsme na výsledky museli čekat až do 11. 3. Oba hoši rozhodně nezklamali, umístili se na pěkném 32. (Honza) a 36. místě (Jindra) v okrese. V celé ČR se okresních kol zúčastnilo kolem 10 tisíc soutěžících. Blahopřejeme Honzovi i Jindrovi a držíme place do dalšího ročníku.