Den sv. Patrika

Den sv. Patrika

V týdnu před jarními prázdninami se na naší škole v rámci výuky angličtiny uskutečnilo projektové vyučování na téma Sv. Patrik – irský patron, které vyvrcholilo 22. 3. projektovým dnem a zeleným průvodem. Žáci byli v hodinách angličtiny seznámeni s tímto populárním svátkem od těch úplně základních informací pro nejmenší angličtináře až po velmi podrobné pro nejstarší žáky. Výsledkem našeho snažení byla v úterý ráno záplava zeleně oděných dětí i dospělých, spousta zeleného jídla a pití, škola vyzdobená vlastnoručně dětmi vyrobenými plakáty s irskými požehnáními a pozvánkami na naši irskou párty s průvodem a další tematickou výzdobou, která byla místy dechberoucí. Od rána nám místo zvonění hrála irská hudba všeho druhu a náš téměř stohlavý průvod vedl opravdový nefalšovaný Leprikon, který se líbil zejména našim malým kamarádům ze školky, když nám přišli na zahradu zamávat.  Závěrečnou tečkou za velmi podařeným dnem byl zelený oběd ve školní jídelně. Bylo to krásné, děkuji všem šikovným pekařům, kuchařům, cukrářům, pochutnali jsme si, pobavili se a moc jsme si to užili.  Nezapomněli jsme také vyhodnotit soutěž mezi třídami o největší počet zelených pokrmů a nápojů, nejvíce zeleně oblečených žáků, nejkrásnější výzdobu a nejlepší kostým. Odměna byla, jak jinak, zelená a jistě vítězům přišla k chuti. Příští rok zase. Everyone can be Irish on St. Patrick´s Day!

Video 1 zde

Video 2 zde