Dějepisná exkurze VI.A a VI.B do Muzea J. A. Komenského v Přerově

Dějepisná exkurze VI.A a VI.B do Muzea J. A. Komenského v Přerově

Dne 23. 11. 2021 žáci VI.A a VI.B navštívili přerovský zámek a Muzeum J. A. Komenského, kde absolvovali edukační program „Hurá za mamuty“. Díky poutavému výkladu paní lektorky měli možnost se přesunout do období pravěku, vyslechnout a zhlédnout zajímavosti o pradávné době. Program byl zajímavý tím, že byl interaktivní a vtáhl děti do děje, kdy si zahrály například na archeology.

Děti dále usedly do lavic školní třídy měšťanské školy z doby Rakouska-Uherska, třídy z doby 1. republiky i školní třídy z 50. let 20. století.

Návštěvu muzea jsme uzavřeli unikátními sbírkami hmyzu a neživé přírody z oblasti entomologie a mineralogie a výstupem na věž přerovského zámku.

Z radostných výrazů je vidět, že se dětem exkurze líbila a odnesly si mnoho dojmů.