Drakiáda u Koťat

Drakiáda u Koťat

Druhé zářijové úterý uspořádala Koťata pro tento školní rok první školkovou drakiádu.

Všichni zúčastnění se sešli odpoledne na moštěnském kopci s plánem pouštět draky. Počasí nám přálo jen z půlky, protože sice byl krásný a slunečný den, ale zato nebylo tak větrno, jak by draci ke svému vzletu potřebovali. Některým odvážlivcům se i přesto podařilo se svými draky vzlétnout. Slunečného počasí mohli k soutěžení naplno využít nejen dětí, ba i rodiče.

První část odpoledne patřila dětem soutěžícím v nejrychlejším úklidu řepy, v sázení a následném sběru brambor, či v úklidu „živých pytlů“.

Aby rodičům nebylo líto, že sami nesoutěží, byli i oni zapojeni a dostali za úkol vytvořit dračí ocas. Háček byl ale v tom, že ocas měl být tvořen ze svázaného oblečení, co měli rodiče s dětmi na sobě. Nejdelší dračí chlouba vyhrála.

Když jsme dosoutěžili, opekli jsme si buřty, abychom se po takovém výkonu posilnili.

Obyčejně se za soutěžení něco vyhrává, a ani my jsme neudělali výjimku, proto každý školkař dostal za odměnu diplom, perníkového draka a dračí zápich do květináče. Rozdáním odměn jsme společně zakončili tento vydařený den.

Všem zúčastněným děkujeme za příjemně strávené odpoledne a těšíme se na další!