Včelí den u Soviček

Na oslavu Dne včelstva 22. května jsme se s dětmi v ŠD u Soviček chystali již dopředu, a to čtením krásných příběhů o včelím životě z knížky od Adámka: „Nové příběhy skřítka Medovníčka“. Děti namalovaly krásné včelky s plástvemi, vytvořily několik krásných staveb úlu, ale i včelek. Také se dozvěděly spoustu nových informací ze života včel, a tyto vědomosti zúročily při plnění vědomostních úkolů. Nechybělo ani ochutnávání medu a medových cereálií. Díky Teoškovi si děti mohly prohlédnout včelí vosk, plástve a ochutnat i čerstvě stočený med. Všechny děti téma včel zaujalo a už ví, že nemají zbytečně trhat kytičky, které včelkám chutnají. Na závěr na děti čekala pohádka Včela Mája.

Nachystali jsme si pro vás několik zajímavých informací o včelkách…Věděli jste, že…

– včela létá rychlostí 29 kilometrů za hodinu

– mávne křídly 200krát za vteřinu, tato nebývalá rychlost vytváří bzučení, které slyšíme

– za jedinou minutu navštíví přibližně 10 květů