Putování čarodějky Uršuly

Putování čarodějky Uršuly

Pálení čarodějnic je u nás oblíbený svátek, na který se těší děti i dospělí. Připadá na 30. dubna a je také oslavou příchozího května a jara. My jsme sice v ŠD čarodějnici neupalovali, ale připravili jsme dětem zábavnou akci s názvem Putování čarodějky Uršuly, kterého se účastnila všechna tři oddělení ŠD Sovičky, Smajlíci i Veverky. Celé putování bylo založeno na motivačním příběhu o čarodějnici Uršule, která postrádala kouzelnickou hůlku. Děti s ní putovaly po tajemném lese a plnily různé úkoly, aby Uršula mohla získat tajné heslo pro přivolání hůlky zpět k sobě. Děti musely např. prolézt pavoučí sítí pavoučice Kazimíry, projít začarovaným lesem, poskládat rozbité čarodějné zrcadlo, poznat léčivé bylinky, uvařit kouzelný lektvar, naučit se zaklínadlo, proletět se na koštěti a vytáhnout hada z tajemného pytle. Po splnění všech úkolů nechyběla ani malá odměna. Děkuje za pomoc na stanovištích starším žákům naší školy a těšíme se na další příjemnou spolupráci.