Zimní olympiáda u Veverek

Zimní olympiáda u Veverek

Na středu 23. 1. 2024 jsme měli v družině naplánovanou Zimní olympiádu, protože nám ale počasí nepřálo, po sněhu ani památky, akci jsme přesunuli na pátek 26. 1. 2024 do tělocvičny, kterou máme každý týden k dispozici.

Jako první jsme v družině vyluštili osmisměrku – kde jsme třeba hledali slova jako Sáblíková, fanoušek, medaile. V bludišti jsme hledali cestu k zapálení olympijského ohně. Pak jsme se přesunuli do tělocvičny, kde byla pro nás připravena stanoviště, na kterých jsme odpovídali na otázky např. jak se říká skokánku, z kterého lyžaři skáčou… jak se říká hokejistovi, který brání branku…jak se říká tyčkám, které používají lyžaři…. jak se jmenuje sport, při kterém se běhá na lyžích a střílí do terčů….Na některých stanovištích jsme si i jednotlivé zimní sporty vyzkoušeli. Napodobovali jsme střelbu na terč, trefovali jsme se do branky, udělali jsme několik otáček jako krasobruslařka…Zimní olympiádu jsme zakončili „velkou sněhovou bitvou.“ Koule byli ale samozřejmě papírové.