Turnaj ve společenských hrách

Turnaj ve společenských hrách

Ve čtvrtek 30. listopadu se ŠD u Smajlíků proměnila v hráčské doupě. Čekal nás turnaj ve společenských hrách. První výzvou byla pro děti klasická hra „Člověče, nezlob se“. Popravdě nebylo pro ně úplně jednoduché ovládnout své emoce, když jim na kostkách nepadala potřebná čísla nebo je spoluhráč vyřadil ze hry a chvílemi šlo doslova do tuhého. Naštěstí vše dobře dopadlo a nikdo nepřišel k žádné újmě. Následovala postřehová hra „Grabolo“, kde hod kostkami určoval barevnou a číselnou kombinaci a děti musely po odpovídající kartičce rychle sáhnout, což nebylo úplně jednoduché, protože kartiček bylo mnoho. Do třetice si vybraly „Vědomostní pexeso“. Hra vychází z klasického pexesa. Nehledají se však stejné obrázky, ale dvě informace, které k sobě patří. Děti společně strávily příjemné odpoledne a rozvíjely vzájemnou komunikaci, sebeovládání a schopnost plánovat.