Čertí škola aneb pekelné úkoly a nebeské hraní

Čertí škola aneb pekelné úkoly a nebeské hraní

K předvánočnímu období neodmyslitelně patří svatý Mikuláš v doprovodu andělů a čertů. Nás ve školní družině nenavštívil Mikuláš, neboť byl unavený po ranním chození ve škole a také se musel připravit na večerní nadílku, ale poslal dva čerty a dva andílky, kteří měli pro děti připraveno několik úkolů a her. Musely házet bramborou, sbírat lžičkou vysypané uhlí, hledat správný čertí roh, splnit čertí počítání, hledání rozdílů, nazdobit perníkového čertíka, najít andílkovi poztrácená peříčka a pošeptat mu všechna krásná slovíčka, která znají. Za své snažení je andílek odměnil. Také si děti zazpívaly čertí písničky a nechyběla ani diskotéka. Na závěr „hříšníci“, kteří často zlobí, čertům slíbili, že se pokusí do příštího roku polepšit.