Ať žije republika – Smajlíci

Ať žije republika – Smajlíci

Ve středu 25. října se konala ve školní družině hra s názvem „Ať žije republika“. Cílem této hry bylo nejenom děti pobavit, ale také jim umožnit získat nové znalosti o naší zemi.

Na začátku se děti prostřednictvím úvodní karty seznámily s pravidly a cílem hry. Karty s otázkami byly rozloženy ve třídě v libovolném pořadí, což udělalo hru zábavnější. Celkem je čekalo 15 karet s otázkami, které musely projít a správně na ně odpovědět. Písmenka správných odpovědí zapisovaly do tajenky. Otázky byly různorodé a týkaly se české historie a kultury. Děti se při přemýšlení pěkně zapotily, ale nakonec se podařilo téměř všem tajenku vyluštit.

Mezi nejrychlejší luštitele patří Vít Tomčík, Nikita Novotná, Bartoloměj Šimoník, Marianna Klímková, Matěj Tomčík, Sofie Florentýna Navrátilová a Martin Knapek.