Čarodějnické odpoledne Soviček a Veverek

Čarodějnické odpoledne Soviček a Veverek

Věděli byste, kdy přichází filipojakubská noc? Je to noc magická, která nastává 30. dubna a končí ráno 1. května. Naši předkové věřili, že během této noci získávají moc čarodějnice, a jedna z jejich tradic se dochovala až do naší doby. I my jsme se ve školní družině 26. 4. „slétli“, abychom tento svátek společně oslavili. Čarodějnice a čarodějové si změřili své fyzické síly při překonávání překážkové dráhy na koštěti. Při podlézání pavoučí sítě museli dávat pozor, aby je nechytila pavoučice Kazimíra. Poznávali bylinky, které používají do lektvarů, učili se zaříkávadlo, skládali rozbitá zrcadla a museli překonat svůj strach a strčit své „pařáty“ do tajemného kotle. Čarovné odpoledne se nám tak líbilo, že se příští rok budeme těšit na další setkání. Sletu zdar!