Den Země ve ŠD

Den Země ve ŠD

 Každým rokem slavíme Den Země. Nejen, že jsme společně s dětmi ze své třídy uklízeli naši obec Horní Moštěnici, ale své znalosti jsme si ověřili v ŠD na stezce s názvem „Den Země“, kterou jsme uskutečnili v pátek 21. 4. společně s dětmi ze Soviček a Veverek. Rozdělili jsme se do tříčlenných družstev a plnili úkoly na jednotlivých stanovištích. Dozvěděli jsme se, jak dlouhý je rozklad odpadků. Jednotlivé odpadky jsme třídili za pomoci barevných obručí, jež nám nahradily opravdové kontejnery. Poskládali jsme sudoku, puzzle, vyluštili jsme křížovku, pomocí Kimovy hry jsme si museli zapamatovat úsek s předměty, které nepatří do přírody – od konzervy, sklenice, plastu až po zápalky. Nad hlavami nám krásně svítilo sluníčko a my jsme si akci báječně užili a ještě jsme se něco dozvěděli.