Jarní stezka se Sovičkami

Jarní stezka se Sovičkami

V pátek 3.3. 2023 si děti ze ŠD třídy Soviček a Veverek ověřily hravou formou své znalosti z poznávání jarních květin. V areálu školy bylo pro děti, které byly rozděleny do družstev, připraveno 14 stanovišť. U každého stanoviště určily jméno květiny a u správné odpovědi si zapsaly vyznačené písmeno do připravené tabulky. Poznávaly známé jarní kytičky jako sněženku, tulipán, ale také orsej jarní, devětsil apod. Po zdolání celé stezky dětem vyšla tajenka: „Hurá, jaro už je tu!“ Kromě poznávání kytek si u každého stanoviště děti protáhly tělo, měly plavat jako ve vodě, jít pozadu, udělat dřep, vydržet v něm co nejdéle, obejmout strom…

Děti stezka moc bavila. Ověřily si své znalosti, něco nového se naučily, ale také si zacvičily a poběhaly na čerstvém vzduchu. Už se všichni těšíme na jaro a na jarní kytičky, které se za chvíli objeví všude kolem nás.