Týden sovího království – Sovičky ŠD

Týden sovího království – Sovičky ŠD

V týdnu od 11. do 15. října jsme si v ŠD u Soviček udělali týden „Sovího království“. Zápolili jsme v rytířském turnaji a lovu. Ozdobili jsme se sovími maskami, aby nám to na bále slušelo. Nechyběl nám královský trůn, ani královská hostina.

Také jsme si pověděli nové zajímavosti ze života sov, abychom o svém království věděli co nejvíce. Víte například, že sovy mohou otáčet krky o 270 stupňů? Mají systém shromažďování krve, který napájí jejich mozky a oči, když pohyb krku přeruší oběh. A také má mnoho druhů sov asymetrické uši. Když jsou jejich uši umístěny v různých výškách na hlavě, jsou sovy schopné přesně určit umístění zvuků ve více dimenzích. A ještě jedna zajímavost – sovy vidí barevně a ve větším rozlišení než člověk.

Po celý týden jsme každý den luštili dle indicií písmenka, až nám vznikl nápis KAMARÁDI a vzájemné kamarádství nás všech je pro nás důležitým předpokladem pro příjemně strávený školní rok 2022-2023. Tak snad se nám to podaří….