Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Letošní Noc s Andersenem, která se konala 1. dubna 2022, byla věnována malíři a spisovateli Josefu Ladovi a časopisu Sluníčku. Nejdříve nás poctila návštěvou principálka loutkového divadla Přerovský Kašpárek Marie Veřmiřovská, která nám přinesla ukázat tři krásné marionety, seznámila nás s prací v loutkovém divadle a pustili jsme si záznam loutkové pohádky O líném Honzovi. Nejvíce se nám však líbila ukázka práce s loutkami. Potom jsme se vydali do místní knihovny, kde na nás čekala paní knihovnice Hana Slabá, která pro nás přichystala výstavku knih Josefa Lady. Děti se seznámily i s Hansem Christianem Andersenem a jeho pohádkami, které pak hledaly po celé knihovně. Navštívil nás také pan ředitel Libor Kubík a starosta obce Vladimír Martínek. Pan ředitel se proměnil v Josefa Ladu, seznámil nás se „svým“ životem a dílem a přečetl nám úryvek z knížky Mikeš. Pan starosta četl z další Ladovy knihy Bubáci a hastrmani. Děti si poskládaly obrázky Josefa Lady a vyluštily křížovku. Všechny úkoly byly splněny, sladká odměna od naší paní knihovnice snědena a mohli jsme se vydat zpět do školy. Po večeři si ještě děti poslechly Andersenovu pohádku Cínový vojáček, shlédli několik dílů kocoura Mikeše a zahráli si pár pohádkových her. Časopis Sluníčko vychází už 55 let, a tak děti na závěr dostaly aktuální číslo, které se velmi líbilo. Děkuji všem organizátorům a hostům za krásnou atmosféru. Za rok se těšíme na 10. ročník této oblíbené akce na shledanou!