Halloween – Smajlíci, Veverky, Sovičky

Halloween – Smajlíci, Veverky, Sovičky

Blížila se jedna z nejtajemnějších nocí roku a s ní i svátek keltské bohyně Samhain, kdy je onen svět na dosah snadněji než obvykle. Doba mlžných rán, temných nocí a příjemně mrazivé atmosféry pradávných legend, příběhů a pověr. A tak jsme si tematicky vyzdobili družiny i chodby a na úterý 2. listopadu připravili pro celou ŠD  halloweenské odpoledne. Všichni jsme se převlékli do strašidelných kostýmů a zanedlouho se po chodbách školy prohánělo plno kostlivců, čarodějů, raněných rytířů, různých příšer a dýní. Děti se rozdělily do dvojic a se soutěžní kartičkou vyrazily na strašidelnou bojovku, kde potkaly spoustu strašidel, duchů a pavouků. Na trase je čekalo celkem devět stanovišť, na kterých plnily nejrůznější úkoly. Musely prolézt pavoučí sítí, rozehnat duchy pomocí kouzelného míčku, správně zopakovat zaklínadla, najít česnek, aby zahnaly upíry, zamotat mumii Julii, vyhledat oko zombíka Pepíka, poskládat kostlivce Jaromíra, výt na měsíc s vlkodlakem Vénou a najít dýni Evelínu. Za každý splněný úkol dostaly razítko a na konci cesty se zapsaly na listinu přemožitelů strašidel a získaly certifikát, díky kterému se jim budou všechna strašidla vyhýbat obloukem. Nechyběla ani pořádná  halloweenská hostina. Společné odpoledne jsme si všichni užili a těšíme se na další akce.