Podzimní stezka přírodou – Smajlíci a Veverky ŠD

Podzimní stezka přírodou – Smajlíci a Veverky ŠD

V úterý 19. října jsme se s dětmi z ŠD Smajlíci a Veverky vydali po stezce za poznáním lesních zvířat po okolí Horní Moštěnice. Naučnou stezku připravily vedoucí kroužku Medvíďata, Medvědice Petra Vejrostová a Martina Andělová. Trasa měla téměř tři kilometry, začínala na ulici Nábřežní, vedla podél řeky Moštěnky a dále pokračovala krásnou podzimní přírodou. Čekalo nás devět stanovišť s úkoly a pohádkami. Každé stanoviště mělo QR kód, pod kterým byly připraveny zajímavé otázky s okamžitým vyhodnocením. Další QR kódy ukrývaly i namluvené pohádky, které jsme poslouchali cestou k dalšímu stanovišti a u kterých jsme si někdy i jen tak lehli do trávy a užívali chvilku přírody a poslechu. V cíli na děti čekaly krásné odznaky s motivy lesních zvířat. Stezka byla výborně připravena a celou cestu nás provázelo krásné počasí. Děkujeme organizátorkám a těšíme se, co připraví příště.