Podzimní sklizeň u Smajlíků – jablkový týden 20.-24.9.2021

Podzimní sklizeň u Smajlíků – jablkový týden 20.-24.9.2021

Podzim je čas vůní a barev. Není však čas jen se kochat, čeká nás i sklizeň zeleniny a česání ovoce. Podzimní zahrada je štědrá. Z ovoce převládají jablka a hrušky. Jablka patří mezi nejoblíbenější a nejhojněji rostoucí ovoce u nás a tak jsme v týdnu od 20. – 24. září v ŠD Smajlíci připravili projekt Podzimní sklizeň – jablkový týden. Během tohoto týdne jsme si s dětmi povídali, co přináší podzim, probrali jsme počasí, změny v přírodě, zvířata, plody podzimu, změny na polích, na zahradách, v sadech, ovoce a zeleninu a jaké druhy jsou nejvhodnější ke skladování. Vyřešili jsme několik hádanek a zábavných úkolů. Chodili jsme na vycházky s cílem pozorovat změny v přírodě. Nalezené přírodniny jsme využili k výtvarné a pracovní činnosti. Upekli jsme si jablečný závin, umixovali si různé druhy smoothie, ochutnali čerstvý jablečný mošt, nejrůznější druhy ovoce a zeleniny, které si děti přinesly a podělily se i s kamarády z oddělení Soviček a Veverek.  Děkuji dětem i rodičům za výpěstky, které nám poskytli pro naši akci.