Projektové dopoledne Den Země v V. A

Projektové dopoledne Den Země v V. A

I když se Den Země slaví každoročně 22. dubna, páťáci si své projektové dopoledne užili o něco později. To jim ale vůbec neubralo na nadšení. Žáci pracovali ve skupinách a vytvořili vlastní „planetu Zemi“, kterou znázornili pomocí velké kružnice. Tu rozdělili na jednotlivé části – vodu, lesy, pole a města. Nechyběla ani matematická část, kdy žáci řešili slovní úlohu o třídění odpadu a výsledky zpracovali pomocí barevných popelnic. Součástí projektu byl také český jazyk. Žáci třídili věty podle času (přítomný a budoucí), určovali slovesa a sami vymýšleli ekologické věty. Zamýšleli se také nad tím, jak mohou pomáhat planetě ve svém každodenním životě. Projektové dopoledne bylo pestré, tvořivé a vedlo děti k zamyšlení nad ochranou životního prostředí. V závěru jednotlivé skupiny představily své práce spolužákům.