18.11.2019: Návštěva knihovny
07.11.2019: Sex, AIDS a vztahy
07.11.2019: Beseda s příslušníky Hasičského záchranného sboru

Základní škola - Školní družina 2019 - 2020

Školní družina je součástí základní školy a její kapacita je 87 žáků. Ti jsou rozděleni dle tříd do oddělení Smajlíků, Soviček a Veverek.

Do ŠD se děti přihlašují zápisním lístkem, na kterém rodiče řádně vyplní všechny údaje (zvláště, kdy a s kým bude dítě ze ŠD odcházet – samo či v doprovodu rodičů, popř. sourozenců, kontakt na rodiče). Změny na zápisních lístcích oznámí rodiče vychovatelce písemně s podpisem a datem.

O přijímání žáků do ŠD rozhoduje ředitel školy.

Žáci jsou do ŠD přijímáni vždy na jeden školní rok. Dítě je možné ze ŠD odhlásit kdykoliv během školního roku na základě písemné žádosti rodičů.
Ředitel školy může žáka ze ŠD vyloučit při opakovaném nedodržování vnitřního řádu školní družiny.

K pohybovým aktivitám mohou děti využívat stadion, tělocvičnu, areál před budovou školy, vybaven houpačkami, klouzačkou a kolotočem. Také mohou navštěvovat různé kroužky, které naše škola nabízí. Stravování dětí probíhá ve školní jídelně. Pitný režim je zajištěn. Materiální podmínky školní družiny jsou velmi dobré.

Ve školním roce 2019/2020 se zaměříme na zdravý životní styl, pohybové činnosti a dovednosti. Budeme se snažit trávit co nejvíce času venku v přírodě a poznávat tak přírodu kolem nás. Také nás čeká spousta oblíbených, ale i nových akcí jako např.:
  • Stezka přírodou
  • Podzimní olympiáda - netradiční sportování a závody v přírodě
  • Skřítci podzimníčci - výtvarné tvoření z přírodnin
  • Barevný podzim v knihovně
  • Halloween "Rej strašidel" -  veselé odpoledne plné bubáků a strašení
  • Mikulášská nadílka -  zdobení perníčků, "Čertí veselice"
  • Ježíšek v ŠD
  • Turnaj ve společenských hrách - "Kdo si hraje, nezlobí"
  • Karneval - tematický bál
  • Vynášení Morany
  • Projektové odpoledne: kvízy, hádanky, rébusy
  • Jarní olympiáda - orientační běh přírodou
  • Třešňový výlet
  • Těšíme se na prázdniny - poklad plný dobrodružství
Našim hlavním cílem je vytvoření pohodové atmosféry a podpora rozvoje osobnosti dítěte po stránce tělesné, psychické i sociální.

Provoz Školní družiny:

Ranní družina 06:30 - 07:30 hod.
Odpolední družina 11:25 - 16:00 hod.

V době od 13:00 do 14:30 není možno děti vyzvednout z důvodu aktitvit mimo školní družinu.

Tel. kontakt:

Do ŠD potřebuji:
  • Přezůvky
  • Náhradní oblečení dle počasí – tepláky, triko, mikinu, případně boty (slouží při hraní v ŠD, venku i v tělocvičně). V zimním období rukavice, čepice, oteplovačky.
VŠE PROSÍME ŘÁDNĚ OZNAČIT – PODEPSAT!!!

Dne: 26. 08. 2019