21.06.2021: Sběr starého papíru

14.06.2021: Naší přírodou - výlet do Mionší
14.06.2021: KNIHOVNA

OMU
26.6. proběhl na naší ZŠ projektový den věnovaný ochraně za mimořádných událostí ( OMU).

Žáci 1. a 2. tříd zhlédli krátké video o tísňových linkách a mimořádných událostech, zahráli si scénky, jak se zachovat v mimořádných situacích a jak správně telefonovat na tísňové linky, vyplnili pracovní listy, navštívili místní zbrojnici a společně si plnily úkoly na stanovištích – 1. pomoc, poznávání dopravních značek, odhad vzdálenosti.
Žáci 3. a 4. třídy shlédli videa o tom, co to jsou mimořádné události, jaké jsou tísňové linky a jak je nezneužívat a jak bezpečně přežít letní prázdniny. Potom se společně vydali na vycházku do okolí Horní Moštěnice.
Žáci 5. třídy shlédli naučné filmy o tísňovém volání, o záchraně tonoucích a jak bezpečně prožít letní prázdniny. Dozvěděli se, co vše musí obsahovat záchranné vozidlo a jak předejít možným nástrahám parkourových skoků.
2. stupeň byl rozdělený do skupinek, které střídaly jednotlivá stanoviště. V jazykové učebně se zabývali integrovaným záchranným systémem, zopakovali si důležitá čísla, zhlédli instruktážní videa Požár v domě, Kapsáři a Krizové události v zahraničí a diskutovali o nich. Stanoviště První pomoc bylo celé v režii studentů SŠZ Hranice, měli vše pěkně připravené, střídali se v jednotlivých činnostech - povídání, praktické ukázky, dotazy na žáky. Žáci dostali možnost si vyzkoušet zotavovací polohu a masáž srdce na figuríně. V závěru studenti odpovídali na dotazy žáků. Na třetím stanovišti sebeobrany v tělocvičně si žáci druhého stupně mohli vyzkoušet sebeobranu pod vedením pana Kužely. Navíc dostali mnoho užitečných rad, jak se zachovat v nebezpečných situacích. Celý program byl velice profesionální a plný názorných ukázek. Na poslední stanovišti si žáci osvojili základy střelby a bezpečnost u střelby.
OMU

Dne: 27. 06. 2018