Novinky
21.06.2021: Sběr starého papíru
15.06.2021: Robot
Informatika ...více zde

15.06.2021: Nová učebna
14.06.2021: Poznáváme svou obec
14.06.2021: Výroba butonů
14.06.2021: Pískové obrázky
14.06.2021: Výlet do ZOO
MŠ a Mikrojesle ...více zde

14.06.2021: Naší přírodou - výlet do Mionší
14.06.2021: KNIHOVNA
14.06.2021: KNIHOVNA
  Projekty
  Vyhledávání

Vyhledat článek

Vyhledávání probíhá v rubrice Akce a Foto
  Upoutávky
  Počasí
OMU
26.6. proběhl na naší ZŠ projektový den věnovaný ochraně za mimořádných událostí ( OMU).

Žáci 1. a 2. tříd zhlédli krátké video o tísňových linkách a mimořádných událostech, zahráli si scénky, jak se zachovat v mimořádných situacích a jak správně telefonovat na tísňové linky, vyplnili pracovní listy, navštívili místní zbrojnici a společně si plnily úkoly na stanovištích – 1. pomoc, poznávání dopravních značek, odhad vzdálenosti.
Žáci 3. a 4. třídy shlédli videa o tom, co to jsou mimořádné události, jaké jsou tísňové linky a jak je nezneužívat a jak bezpečně přežít letní prázdniny. Potom se společně vydali na vycházku do okolí Horní Moštěnice.
Žáci 5. třídy shlédli naučné filmy o tísňovém volání, o záchraně tonoucích a jak bezpečně prožít letní prázdniny. Dozvěděli se, co vše musí obsahovat záchranné vozidlo a jak předejít možným nástrahám parkourových skoků.
2. stupeň byl rozdělený do skupinek, které střídaly jednotlivá stanoviště. V jazykové učebně se zabývali integrovaným záchranným systémem, zopakovali si důležitá čísla, zhlédli instruktážní videa Požár v domě, Kapsáři a Krizové události v zahraničí a diskutovali o nich. Stanoviště První pomoc bylo celé v režii studentů SŠZ Hranice, měli vše pěkně připravené, střídali se v jednotlivých činnostech - povídání, praktické ukázky, dotazy na žáky. Žáci dostali možnost si vyzkoušet zotavovací polohu a masáž srdce na figuríně. V závěru studenti odpovídali na dotazy žáků. Na třetím stanovišti sebeobrany v tělocvičně si žáci druhého stupně mohli vyzkoušet sebeobranu pod vedením pana Kužely. Navíc dostali mnoho užitečných rad, jak se zachovat v nebezpečných situacích. Celý program byl velice profesionální a plný názorných ukázek. Na poslední stanovišti si žáci osvojili základy střelby a bezpečnost u střelby.
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU
OMU

 

Dne: 27. 06. 2018