18.11.2019: Návštěva knihovny
07.11.2019: Beseda s příslušníky Hasičského záchranného sboru

Projekt EDISON
Co je EDISON?
EDISON  je  multikulturní  projekt,  který  poskytuje  mládeži  a  dětem  v České  republice  prostor  a  motivaci k přemýšlení o budoucích možnostech, založených na poznání lidí z různých kultur a jejich chování, případně vytváří zázemí pro takovéto prostředí.

Podrobné informace k nahlédnutí ...zde   a nebo ve formátu PDF  ...zde.
V týdnu od 8. do 12. února se ZŠ a MŠ Horní Moštěnice účastnila mezinárodního projektu EDISON, jehož cílem je umožnit setkání mladých lidí různých kultur a národností. Naši školu navštívili dva studenti z Gruzie a Indie a čtyři studentky z Brazílie, Číny, Tuniska a Turecka. Ubytování se zhostily rodiny našich žáků.
pondělí se stážisté a děti navzájem představili v jednotlivých třídách mateřské školy, kde také zhlédli část výchovně-vzdělávací práce. Dále na ně čekala hodina tělesné výchovy ve 2. třídě, při které se naučili hrát Na peška. Odpoledne si zahraniční studenti (někteří poprvé v životě) zahráli bowling.

Projekt Edison - 1. den

Více fotografií z prvního dne ...zde

úterý se konala první část společných aktivit našich žáků se studenty, při nichž jsme se seznámili s jejich zeměmi, tradicemi, písmem, společně jsme si zatancovali, zahráli oblíbenou brazilskou hru peteca. Odpoledne jsme návštěvníky utahali na přátelském badmintonovém turnaji.
Projekt Edison - 2. den

Více fotografií z druhého dne ...zde

Ve středu si stážisté prohlédli přerovský pivovar a navštívili Zbrašovské aragonitové jeskyně. Jistě užitečnou zkušeností pro ně byla taky návštěva klasické české restaurace "U Labutě".
Projekt Edison - 3. den

Více fotografií z třetího dne ...zde

Ve čtvrtek dopoledne se opět zapojili do společných aktivit s našimi žáky, kteří jim na oplátku představovali českou historii, hymnu, slavné osobnosti; deváťáci se s brazilskou studentkou navzájem učili polku a sambu.
Projekt Edison - 4. den

Více fotografií ze čtvrtého dne ...zde

Páteční akce "Global village", na kterou se studenti připravovali již během čtvrtečního odpoledne, jejímž hlavním cílem bylo předvedení národních specialit. Ty si "vychutnaly" všechny děti, od Žabiček až po 9.třídu. Největším hitem byla brazilská čokoláda, které se na osmáky nedostalo!
Projekt Edison - 5. den

Více fotografií z pátého dne ...zde

Celý týden, ač hektický, byl pro nás znamenitou zkušeností, žáci, učitelé, rodiče, všichni si vyzkoušeli, jak obstojí se svými znalostmi angličtiny. Pro děti byl pak určitě velkým zážitkem.

Dne: 07. 02. 2016