05.04.2021: Matematický klokan

18.02.2021: Hry na sněhu
18.02.2021: Srdíčkový den

Závod ve štafetovém běhu
Středa byl náš velký den. Štafeta nám dosud moc neříkala, ale posledních pár dní jsme si to vyzkoušeli a docela se nám to zalíbilo. Důležitý totiž není výkon jednoho běžce, ale celého velkého týmu. Ten náš se skládal z 8 běžců z 1. - 3. třídy a 8 běžců ze 4. a 5. třídy. A protože máme rovnoprávnost, všechno pěkně napůl, děvčata i kluci spravedlivě po 4. Z každé kategorie jsme ale přibrali i náhradníka, protože se nikdy neví, co se může stát. A to se nám taky vyplatilo, protože těsně před závodem si jedna z nás pochroumala kotník a nemohla běhat. Takže dohromady nás bylo 20. To už je slušná banda běžců.

Jelikož nám ve škole ještě chybí stadión, na kterém bychom si mohli vyzkoušet předávání štafet a trať na 100 a 200 metrů, trénovali jsme nejdříve v tělocvičně a potom na cestě u školy. Nám se to moc líbilo, ač (nebo možná i právě proto) to někteří pejsci rozštěkávali dost dlouho a některá auta si musela chvilku počkat. Ale určitě se na nás nikdo nezlobil. Natrénovali jsme předávku i běh, ale tréma a velký prostor se moc natrénovat nedají. Proto jsme byli na začátku závodu trošku vyděšeni a snažili se si hlavně zapamatovat, kde máme stát, kdo nám štafetu předá a komu ji předáme my. Dva závody na 100 metrů jsme měli úspěšně za sebou a s průběžným 3. místem jsme byli spokojeni. Tu nastalo opět namáhání hlaviček, protože závod na 200 m se neběžel podle věku a v jednom družstvu se ocitli zástupci všech tříd. Důležitý byl rychlejší čas z obou závodů na 200 m a ten nám stačil k uhájení 3. místa. Pohár, diplom i medaile způsobily nemalé nadšení a my slibujeme, že budeme trénovat pilně i na příští rok.

Závod ve štafetovém běhu

Dne: 22. 04. 2015